Цифрові дегустації книжок НОВОГО ФОРМАТУ
https://youtu.be/PjLxXOjl9Tg; Дегустація книжок про море; 34:55; Чи часто ви буваєте на морі? А прямісінько посеред зими? Хочемо поринути в енергію бурхливих хвиль, почути ритми, що відбиватимуться від світла берегових маяків, побачити маршрути любові на узбережжях морських карт, неспішно зустріти світанок у глибинах далеких островів… Запрошуємо на дегустації морських текстів з командою, яка багато знає про море — маріупольська «Театроманія» читатиме цієї суботи!
Тексти, що будуть звучати для вас:
Антон Санченко зі збірки оповідань «Баркароли»
Микола Трублаїні «Шхуна "Колумб"»
Петро Гулак-Артемовський балада «Рибалка»
Михайло Коцюбинський «На острові»
Леся Українка «Хвиля»
Дніпрова Чайка «Хвиля»
Яновський Юрій «Майстер корабля»
https://youtu.be/2pxgtEJowuc; Дегустація книжок. Якщо рухатися вздовж вулиць; 34:00; Якщо рухатися вздовж вулиць, і перебувати у моменті, то можна потрапити вир подій, начебто захованих від сторонніх поглядів. Спершу ступаєш на міст — чуєш музику світу, далі стежка, що її викладено бруком, шукаєш свої відображення у вікнах чужих домівок, з підвальних пекарень пахне свіжими булочками упереміш з терпким ароматом троянд. Назустріч трапляється пара закоханих чи задумливий чоловік у сірому капелюсі, й намагаєшся уявити — куди линуть їхні думки? І все таке справжнє, і неважливо, яка пора року надворі… Запрошуємо продегустувати тексти про місто разом із нами!
Юрій Іздрик «World music»
Любов Якимчук «Вокзал»
Мирослав Лаюк «Блудодійство»
Павло Коробчук «На скільки сов вона мудріша за опівнічну тишу?...»
Ірина Шувалова «Лодзь»
Остап Сливинський «Закохані на велосипеді»
Софія Андрухович «Фелікс Австрія»
Галина Вдовиченко «Найважливіше - наприкінці»
Богдан Коломійчук «Експрес до Ґаліції»
Катерина Калитко «Німан»
https://youtu.be/bLh0WLWDmw8; Дегустація книжок [Про прискорене серцебиття]; 36:41; ❤️ Які слова можуть сказати про любов найвідвертіше? Сонети про перше дівоче кохання у 17? А чи, може, зізнання дорослого чоловіка – він думав усе вже минулося, коли ж «здрастуйте», і знову... Чи є щось більш пристрасним за плавні рухи у палкому танґо? Кохання гріє серце, дарує надію... і забирає її, коханню пишуть гімни й присвячують оди, воно пронизує життя, а митці дібрали про нього тисячі слів... Які саме слова прискорюють ваше серцебиття? Знайдіть свою відповідь на Дегустації книжок цієї неділі – 21-го лютого о 19:00!
❤️ Ліна Костенко «Світлий сонет»
❤️ Ігор Калинець «Я радо йду у твій полон»
❤️ Микола Вінграновський «Сеньйорито акаціє, добрий вечір»
❤️ Олена Теліга «Танґо»
❤️ Василь Стус «Коли я один-однісінький»
❤️ Володимир Сосюра «Так ніхто не кохав»
❤️ Тарас Шевченко «Л.»
❤️ Наталка Білоцерківець «Ми помрем не в Парижі»
https://youtu.be/bDOjyIkwZUw; Дегустація книжок [Листи до Лесі Українки]; 38:55; Чи доводилося вам заглиблюватися у нетрі почуттів Лесі Українки? Читати тексти про коханого Сергія Мержинського і слідкувати за тим як зароджувалося кохання, як поглиблювався сум, як ліричні героїні переживали натхнення і, зрештою, відчай. Запрошуємо на відверту та чуттєву дегустацію текстів Лесі Українки!
«Скажи мені, любий…»
«Твої листи завжди пахнуть зов’ялими трояндами…»
«Хотіла б я тебе, мов плющ, обняти…»
«Все, все покинуть, до тебе полинуть…»
«Одержима», монолог Міріам
Лист Лесі Українки до Ольги Кобилянської
«Лісова пісня», монолог Мавки
https://youtu.be/lm8Q0vzgkOo; Дегустація книжок [Про сильних жінок]; 46:05; Скільки невимовно сильних голосів жінок-героїнь можна відшукати на теренах української літератури? Одні — наважувалися голосно говорити поряд із чоловіками у ХІХ столітті, другі — відстоювали право самостійно робити вибір. Сьогодні знаємо десятки імен літературних героїнь, про яких хочеться розповідати, бо вони цікаві й автентичні, бо їхня сила непідробна й жива!
Ми дегустуватимемо такі тексти:
Ольга Кобилянська Valse melancolique («Меланхолійний вальс»)
В.Домонтович «Мовчуще божество» (Біографічна повість про Марка Вовчка)»
Павло Загребельний «Роксолана»
Оксана Забужко «Інструктор з тенісу»
Оксана Пашко «Грицько Григоренко: приватне як «чиста дружба», суспільне як взаємодопомога (есей із книжки «Бунтарки: нові жінки і модерна нація»)
Іван Котляревський «Наталка Полтавка»
Олена Герасим’юк «Хай любові, як болю, ніколи не буде кінця»
https://youtu.be/YIQLczAuszs; Дегустація книжок [Про героїв свого часу, частина 1]; 40:15; ⭐️ Цього разу на Дегустації книжок, звучатимуть твори двома мовами: українською та німецькою! Ви почуєте тексти сучасних письменників, які розповідають про різні епохи, про героїв та героїнь свого часу, від XVIII століття до сьогодні. Від дорослого чоловіка, який усвідомлює самотність у тексті Василя Махна до хлопців, які будують справжню дружбу, в романі Фінна-Олє Гайнріха. Герой роману Сергія Жадана Германа змушений занадто швидко подорослішати, а юна Дарця із творів Оксани Забужко шукає відповіді на складні запитання дитинства. Герої різного часу говоритимуть голосами німецьких та українських акторів.
Ви почуєте такі тексти:
⚡️ Василь Махно «Дім у Бейтінґ Голлов»
⚡️ Фінн-Олє Гайнріх «Руки розбійника»
⚡️ Оксана Забужко «Сестро, сестро»
⚡️ Сергій Жадан «Ворошиловград»
https://youtu.be/jIdQLmmx93k; Дегустація книжок [Про героїв свого часу, частина 2]; 43:55; Друга частина «Дегустації книжок» [Про героїв свого часу] нагадає нам, що окрім безтурботності та легкості, часом трапляються події, котрі залишають слід на все життя. Ви почуєте відверті та болючі тексти. Про Берлін після війни у фрагменті з книги Каті Петровської «Мабуть Естер». Про злами і надломи наших людей у репортажі Наталі Гуменюк «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму». Ви відкриєте для себе незвичних героїв «Чорнильного серця» Корнелії Функе, які долають різні небезпеки, але при цьому залишаються людьми. Побачите огидний Париж XVIII століття роману «Парфуми» Патріка Зюскінда. Такі різні персонажі, але усі вони, безсумнівно, є героями свого часу! Твори звучатимуть двома мовами у виконанні акторів з України та Німеччини.
Ви почуєте такі тексти:
Катя Петровська «Мабуть Естер»
Наталя Гуменюк «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму»
Корнелія Функе «Чорнильне серце»
Патрік Зюскінд «Парфуми»
https://youtu.be/AZuS1CQJvN4; Дегустація книжок [Багато сюру, багато ірреального]; 43:36; ⚡️ Життя таке непередбачуване: у ньому стільки сюру, в ньому так багато ірреального. Як у літературі! Якщо Владімір та Естраґон довго чекатимуть на Ґодо, то є шанс, що він таки прийде? А якщо ні, то можливо варто зачекати ще? Якщо спуститися у підземелля, то там буде безпечно? А якщо ні, то можливо будуть таємні тунелі метро чи гігантські щури – щось таке, що ховає велика імперія? Французькою та українською читатимемо твори письменників різних літератур і занурюватимемося у неймовірні світи!
Ми дегустуватимемо такі тексти:
⚡️ Семюел Беккет «Чекаючи на Ґодо»
⚡️ Сильвіан Дюпюї «Падіння друге, або Ґодо, дія ІІІ, «Продовження»
⚡️ Борис Віан «І ми знищимо всіх потворних»
⚡️ Юрій Андрухович «Московіада»